Ústavy mají předložit smlouvy

1024px Radnice Středočeského krajeKrajský úřad Středočeského kraje vyzval jedenáct sociálních ústavů, v nichž zasahovala Policie České republiky, aby předložily dodavatelské smlouvy k prověření dodavatelsko-smluvních vztahů. Stalo se tak na základě prohlášení hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, která vzhledem k závažnosti případu o svém požadavku vůči dotčeným příspěvkovým organizacím kraje seznámila média.

Vedení všech jedenácti sociálních zařízení jsme již včera telefonicky a dnes písemně požádali prostřednictvím Odboru sociálních věcí o jejich součinnost s Policií České republiky i o předložení dodavatelských smluv ke kontrole,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje JUDr. Jiří Holub. Součástí této kontroly budou i případně uzavřené smluvní dodavatelské vztahy se společnostmi, které se objevují v souvislosti s kauzou podnikatele Tomáše Horáčka ve veřejném prostoru, tzn. společnosti První chráněná dílna s.r.o., BlueRise s.r.o., Active Vision SE či Medifine, a.s. 

Ředitel krajského úřadu také na základě výzvy hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, aby v rámci svých kompetencí zajistil bezproblémový chod ve všech dotčených organizacích, situaci prověřil. „Osloveny byly všechny dotčené sociální ústavy a jejich vedení potvrdila, že se jich výše uvedená situace ani v nejmenším nedotkla žádným způsobem a že kvalita péče o klienty nebyla narušena,“ konstatoval JUDr. Jiří Holub. (sck)

 

Středočeský kraj

sck

Hejtman: Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO)
Krajské město: Praha
Rozloha: 11014 km2
Počet obyvatel: 1287277
Hustota zalidnění: 116 obyvatel/km2
NUTS: Střední Čechy
Radní: Gabriel Kovács (ANO), Martin Kupka (ODS), Martin Macháček (STAN), Daniel Marek (TOP 09), Věslav Michalik (STAN), Jaroslava Němcová (ANO), František Petrtýl (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jan Skopeček (ODS), Ivo Šanc (STAN)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 26
Počet členů rady: 10
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji