Důstojná oslava stých narozenin

100cPardubický kraj uspořádal oslavu sto let od založení republiky v secesním Smetanově domě v Litomyšli. Komponovaný večer, který uváděla Jolana Voldánová, provedl hosty významnými milníky naší historie, na osudové chvíle zavzpomínali i pamětníci. V sále slavili sté výročí Československa i zástupci partnerských regionů, a to slovenského Prešovského samosprávného kraje, Zakarpatské Ukrajiny a francouzského regionu Centre.

Slavnostní ráz celého večera podtrhla Komorní filharmonie Pardubice, která se o hudební část oslavy postarala společně s místním pěveckým sborem KOS. "Domnívám se, že oslavy stého výročí založení Československa mají spojovat, tak na rozdíl od Pražského hradu se domnívám, že my tady budeme opravdu spojeni tou správnou slavnostní atmosférou," řekl mimo jiné na začátku večera hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 100b

"Som rád, že Slováci a Česi si k sebe dokážu nájsť cestu a aj keď politici vybudovali nejaké pomyselné hranice, my ich našimi intenzívnimi vzťahmi vymazáváme," doplnil hejtmana předseda Prešovského samopsrávného kraje Milan Majerský.

Záznam celého večera najdete na youtube na adrese: https://1url.cz/7MQwN

Pardubický kraj

logo1

Hejtman: Martin Netolický (ČSSD)
Krajské město: Pardubice
Rozloha: 4519 km2
Počet obyvatel: 758548
Hustota zalidnění: 171 obyvatel/km2
NUTS: Severovýchod
Radní: Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj), Michal Kortyš (ODS), Bohumil Bernášek (ČSSD), Václav Kroutil (ČSSD), Pavel Šotola (Koalice pro Pardubický kraj), Hana Štěpánová (STAN), Ladislav Valtr (ODS), René Živný (Koalice pro Pardubický kraj)
Koalice: ČSSD, KPK a SPOZ
Počet obcí s rozšířenou působností: 15
Počet členů rady: 9
Počet členů zastupitelstva: 45

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji