Pustevny a Radhošť: kraje budou spolupracovat

poutni kaple svateho cyrila a metodeje na radhosti 4Memorandum o spolupráci mezi Zlínským a Moravskoslezským krajem v oblasti cestovního ruchu v lokalitě Pustevny – Radhošť schválila Rada Zlínského kraje.

 

Lokalita Pusteven a Radhoště, která se nachází na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje, patří k vyhledávaným turistickým cílům obou krajů. Vzhledem ke vzrůstající oblibě domácího cestovního ruchu a nárůstu návštěvnosti této lokality je proto nezbytné zabývat se vybranými tématy koncepčně a koordinovaně,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Obě strany se v memorandu dohodly například na spolupráci při pořízení Architektonicko-urbanistické studie a Manuálu veřejného prostranství této lokality. Studie má zahrnovat úpravy okolí kaple na Radhošti i blízké sochy Cyrila a Metoděje, okolí Pusteven i úseku mezi těmito dvěma místy včetně okolí sochy Radegasta. Manuál veřejného prostranství bude pro změnu stanovovat pravidla užívání prostředí Pusteven a trasy směrem na Radhošť, dále regulaci reklamy, omezení vjezdu vozidel, jednotný informační systém i návrh mobiliáře (deštníky, stojany na kola, lavičky, odpadkové koše, servisní místa atd.)

Společně hodláme podporovat také úpravy lyžařských běžeckých tras, stejně jako přípravu nových a rozvoj stávajících cyklistických i trailových tras,“ doplnil radní Jan Pijáček.

Představitelé obou krajů se rovněž dohodli, že se budou pravidelně setkávat, a to minimálně dvakrát ročně. Na tato setkání budou zváni také zástupci místních obcí, Správy CHKO Beskydy, podnikatelé v oblasti cestovního ruchu i významní vlastníci pozemků v dané lokalitě. Navázáno tak bude na první společné jednání, které se uskutečnilo letos v březnu v Trojanovicích. (zlk)

Olomoucký kraj

logo olomouckeho kraje

Hejtman:  Oto Košta (ANO)
Krajské město: Olomouc
Rozloha: 5267 km2
Počet obyvatel: 641681
Hustota zalidnění: 121 obyvatel/km2
NUTS: Střední Morava
Radní: Jiří Zemánek (ČSSD), Jan Zahradníček (ANO), Dalibor Horák (ODS), František Jura (ANO), Ladislav Hynek (ČSSD), Pavel Šoltys (ČSSD), Milan Klimeš (ANO), Ladislav Okleštěk (ANO), Petr Vrána (ANO), Ivo Mareš (ODS)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 13
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 55

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji