Další děti ze severní Moravy pojedou na ozdravný pobyt

ozdravný pobytDíky finanční podpoře Moravskoslezského kraje budou moci další děti vyjet za čistějším ovzduším. Krajští radní dnes schválili žádosti prvních pěti zájemců o dotace na ozdravné pobyty pro žáky 1. stupně základních škol na léta 2017 až 2019. Rozhodovat o nich budou ještě krajští zastupitelé.

Cílem dotačního programu, který Moravskoslezský kraj vyhlásil koncem minulého roku, je podpořit účast žáků, navštěvujících školy v oblastech s dlouhodobě zhoršenou kvalitou ovzduší, na ozdravných pobytech. Aby na čistém vzduchu zregenerovali síly, posílili svou imunitu a předcházeli tak onemocnění dýchacích cest.

Pro tento dotační program je z krajského rozpočtu vyčleněno 10 milionů korun. O dotace mohou žádat školy, města a obce, které ozdravné pobyty organizačně zajišťují. Podmínkou je, aby se pobyty uskutečnily během topné sezony, tedy v období s nejvyšší pravděpodobností vzniku smogových epizod, a trvaly nejméně 12 dnů. Program byl vyhlášen na dvě topná období, o dotaci mohou zájemci žádat ještě do konce dubna,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová. Míní, že nabídky kraje školy, popřípadě města a obce využijí. „Každý den bez smogu je pro dětský organismus maximálně přínosný. Pobyt na horách si tak budou moci užít i děti z rodin s napnutým finančním rozpočtem,“ dodala náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová.

Tento dotační titul rozšiřuje stávající portfolio krajských dotací na ozdravné pobyty: od roku 2013 kraj je kraj vyhlašovatelem dotačního programu pro děti předškolního věku, který využívala města a obce. V současné době končí dotační program vyhlášený v roce 2016 s alokací 3,5 milionů korun pro období topných sezón 2016/2017 a 2017/2018.

Oceňuji výbornou spolupráci s jednotlivými obcemi a městy, které jsou příjemci dotace, organizačně ozdravné pobyty zajišťují a dobrovolně přispívají finančními prostředky z vlastních rozpočtů. Věřím, že ve stejné shodě budeme i při realizaci ozdravných pobytů pro děti prvního stupně základních škol,“ řekla náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová. (msk)

 

Moravskoslezský kraj

sym logo

Hejtman:  Ivo Vondrák (ANO)
Krajské město: Ostrava
Rozloha: 5427 km2
Počet obyvatel: 1259791
Hustota zalidnění: 230 obyvatel/km2
NUTS: Moravskoslezsko
Radní: Lukáš Curylo (KDU-ČSL), Jakub Unucka (ODS), Jaroslav Kania (ANO), Martin Gebauer (ANO), Jan Krkoška (ANO), Jarmila Uvírová (ANO), Stanislav Folwarczny (ODS), Jiří Navrátil (KDU-ČSL), Vít Slováček (KDU-ČSL), Radomíra Vlčková (ANO)
Koalice: ČSSD a KSČM
Počet obcí s rozšířenou působností: 22
Počet členů rady: 11
Počet členů zastupitelstva: 65

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji