V Hradci vznikne nová čtvrť kvalitního bydlení

hk ctvrtHradec se může těšit na novou čtvrť s kvalitním moderním bydlením. Bytový soubor s názvem Rezidence Na Plachtě vznikne v sousedství areálu společnosti Petrof v blízkosti oblíbené Hradecké odpočinkové zóny lesoparku Na Plachtě. Částečně uzavřený komplex bytových domů s výhledem do chráněného území Na Plachtě vyroste na dlouhodobě nevyužívané skladovací ploše dříve patřící společnosti Petrof.

„Areál Rezidence Na Plachtě si dává za cíl nabídnout příjemné městské bydlení s bonusem citlivého zakomponování bytových domů do parkových ploch v jejich přímém okolí. Blízkost klidové zóny přírodní památky Na Plachtě je samozřejmě zásadní výhodou. Dokončení první etapy výstavby čítající 47 bytů v jednom čtyřpodlažním bytovém domě a dvou viladomech je plánováno již na r. 2016,“ představuje nový projekt Ing. Martin Kubišta ze společnosti Rezidence Na Plachtě s.r.o., která je investorem projektu Rezidence Na Plachtě.

„Oproti v minulosti realizované bytové zástavbě v této lokalitě, a možná i v Hradci Králové jako celku, se chceme odlišit kromě promyšlených dispozic všech bytů také moderní, současně ale přátelskou architekturou domů i komplexním uvažováním např. o okolí bytových domů, které by mělo být dle našeho názoru chápáno jako plnohodnotné doplnění jejich rezidenční funkce a ne jen jako volný prostor mezi nimi. To bohužel stále není pro obdobné areály běžné a velikost našeho záměru vyžaduje pozornost všem aspektům bydlení - umisťujeme mezi domy veřejnou zeleň, odpočinkové plochy, dětské prvky, pěší komunikace - např. i pro přímý průchod do sousedního lesoparku a mnoho dalšího. Kritikou novostaveb také bývá často jejich nekvalitní provedení. My se domníváme, že kvalitu materiálů, jejich zpracování stejně jako standard vnitřního vybavení bytů jsou již v současné době zájemci o bydlení schopni velmi dobře rozpoznat a jsme samozřejmě připraveni na zvýšené nároky na současně bydlení. Lidé chtějí žít v kvalitním prostředí, my děláme vše proto, abychom jim toto přání splnili. Navíc vzhledem k tomu, že v celém areálu plánujeme v několika fázích dokončit a prodat celkem až 440 bytů, nemůžeme připustit v otázce kvality žádné kompromisy,“dodává Martin Kubišta.

Společnost Rezidence Na Plachtě s.r.o. realizuje bytovou výstavbu v oblasti Hradce Králové poprvé, nicméně její tým má rozsáhlé zkušenosti s výstavbou pražských bytových komplexů - jako je např. Zelené Město v Praze 3, či nadstandardní, na samém břehu řeky se nacházející Prague Marina v Praze 7. Projektový tým má za sebou rozvoj i jiných rozsáhlých nemovitostních projektů jako je např. obchodní centrum Centrum Krakov, Galerie Harfa či aktuální The Prague Outlet u pražského mezinárodního letiště Václava Havla.

Blízko do lesa i do centra města

Nový bytový komplex vyroste v příjemném prostředí okolních lesů, ale s velmi dobrou dostupností do centra města. „Výstavba v areálu bývalého skladu dřeva je v souladu s aktuálními trendy. Nedochází k poškozování původní zeleně lokality, naopak dochází  k jejímu rozšíření. Nevyužívaná, zanedbaná lokalita je navíc navrácena do života města s novou funkcí,“ uzavírá Martin Kubišta.

Zahájení výstavby je naplánované na duben 2015, první byty budou k nastěhování zhruba v létě 2016. Předprodej bytů bude zahájen koncem letošního roku.

 

Nepřehlédněte

„V civilizované zemi rozhodují o regionálních záležitostech nikoliv jmenovaní úředníci jako za císaře pána ale zvolená samospráva,“

říká v rozhovoru k patnácti letům krajů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

netolickyČeské a moravské kraje slaví patnácté narozeniny. Od doby svého vzniku, kdy jejich úřady fungovaly takřka v polních podmínkách, prošly velkým vývojem a změnily se v sebevědomé samosprávné celky respektované na centrální politické úrovni. O tom všem jsme hovořili v „narozeninovém“ rozhovoru s nejmladším ze současných hejtmanů Martinem Netolickým, který stojí v čele Pardubického kraje.

Krajské noviny na Facebooku

Redakce

Krajské noviny Evropské vydavatelství, s. r. o.
kancelářská budova P8, č.p. 80
533 53 Pardubice – Semtín
redakce@evropskevydavatelstvi.cz
telefony: 466 611 139, 777 100 388
© 2019 Krajské noviny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Akceptuji